Adaptační kurzy pro školy

 

 

Pro studenty prvních ročníků středních škol, gymnázií a učilišť máme připraven kurz, po jehož absolvování se budou mezi sebou cítit jakoby se už znali několik let. Cílem adaptačních kurzů a setkání je pomoci kolektivu žáků či studentů se dobře zadaptovat na novou situaci a ulehčit fázi orientace. Prostřednictvím vhodných aktivit, her a soutěží se studenti mezi sebou dobře poznají, najdou si snáze kamarády a také odhalí role v třídním kolektivu, ve kterém budou trávit budoucích několik let. V rámci těchto kurzů využíváme zážitkovou pedagogiku, pomocí které se velmi intenzivní a nenásilnou formou mažou bariéry mezi účastníky. Vznik nového kolektivu sebou zcela přirozeně přináší nejistotu, vyjasňování si pravidel s ostatními členy, atd. Přechod na novou školu sebou nese i další momenty, jako je menší kontakt s přáteli z původní třídy, změnění přístupu učitelů, větší rozsah učiva, atd. Někdo je schopen se rychle zadaptovat na novou skupinu lidí, jinému to trvá déle, někomu se přechodně zhorší prospěch, jinému se naopak vylepší, jednomu se nepodaří nalézt své místo ve skupině spolužáků, druhému to nečiní nejmenší obtíže.

Termín:

většinou začátkem školního roku před nástupem do školy
 

Pro koho:

studenti 1. ročníků středních škol, gymnázií a učilišť
 

Místo:

máme několik vhodných lokalit Areál Tesla Horní Bradlo a rekreační zařízení Holiday Park Liščí farma (Vrchlabí). V případě jiného návrhu se přizpůsobíme.
 

Délka kurzu:

na domluvě, ideální jsou 3 dny
 

Cena:

závisí na mnoha okolnostech, od 500,-Kč za studenta
 

V ceně:

cena obsahuje veškerou obsahovou náplň kurzu, zapůjčení materiálu a pomůcek, nocleh, strava (plná penze), práce instruktorů

 

 

Těšíme se na Vás!